Anorexie

3. července 2014 v 21:51 | eR-Ká |  Úvahy

Anorexie je nemocMusím se vám přiznat, že toto téma mě nenapadalo jen tak. Může za to mé občasné brouzdání internetem. Četla jsem spoustu článků na tohle téma, protože mě to opravdu zajímá. Ale nečetla jsem jen odborné články, četla jsem hlavně články a názory opravdových anorektiček. Když jsem viděla, jak nevyléčené anorektičky podporují "začátečnice" a nemusejí vyléčené, zvedal se mi žaludek.
Ovšem máme tady skupinu lidí, kteří se chtějí stát anorektiky, aniž by pořádně věděli co to je. Jak to vážně myslí? Jak to že se chtějí stát anorektiky či anorektičkami? Vždyť mentální anorexie je nemoc, to je jako byste chtěli chřipku, angínu, nebo když budu přehánět -rakovinu.
Vím, že anorektik/anorektička si neuvědomují, že se dá hubnout i jinak, zdravě, lépe a ne anorexií. Je těžké to vysvětlovat člověku, který se do anorexie dostal z nějakého důvodu- smrt v rodině, šikana a podobné.
Toho človíčka z té nemoci neproberete zatřepáním a slovy: "Vstávej, prober se, začni jíst." Ten člověk potřebuje podporu, psychiatra, odbornou pomoc a motivaci.
Bohužel žijeme ve světě celebrit, plochých bříšek, tenkých nohou a plastik. Proč se chtějí vyrovnat celebritám? Proč raději nezdokonalují sebe? Svou mysl, svůj charakter? Proč se raději nezabývají tím, co je baví? Ano, my se ptáme "proč ne", ale oni se ptají "proč ano"… Proč by se měli zabývat hudbou, knihami, vtipy, školou, sportem? Na to by se vás zeptal anorektik. "Až budu mít hezkou postavu, začnu cvičit. Až budu štíhlá, začnu zpívat. Až budu trošku hubenější, začnu se učit něco nového." Ne! Já říkám ne anorexii!
Není lepší hubnout zdravě? Hýbat se, jíst ovoce a zeleninu? Samozřejmě, že je. Už před tím jsem zmínila jiné nemoci (chřipka, angína, rakovina) no vím, že to je něco trochu jiného, protože z těch se člověk chce vyléčit.
Víte, ono není jednoduché anorexii překonat, ale kdykoli, proti ní někdo přestane bojovat, připomeňte mu, proč vlastně začal.

Zdravý člověk chce mnoho věcí, ale nemocný jen jednu… Uzdravit se, prosím podporujte lidi, kteří proti anorexii bojují, třeba jednou celému světu dojde, že krása nepochází z vnější strany člověka, ale z té vnitřní.


Napsáno 11.6.2014… Protože nemocní se můžou uzdravit

Ukamenujte mě Mlčící -eR-Ká
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tera Tera | Web | 3. července 2014 v 22:04 | Reagovat

Naprosto souhlasím, anorexie je nemoc, v dnešní době je tu ale vliv reklam - v časopisech, televizi a filmech a prostě všude jsou hubení lidé a návody na hubnutí, jak zhubnout po Vánocích a do léta a jarní detox a po Velikonocích... Proč se prostě dobře nenajíst (neříkám přejíst) o Velikonocích nebo jiných významných dnech a pak prostě jít do fitka? :( Nechápu to...

2 eR-Ká eR-Ká | 4. července 2014 v 10:45 | Reagovat

[1]: Strašně moc děkuju za názor v podobě komentáře... Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo se na to takto dívá a upřímě si myslím, že poměřování se s celebritami a modelkami je v dnešní době přehnané =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama