Slova

4. července 2014 v 20:11 | eR-Ká |  Úvahy

Slova, slova, slova. Přesto si myslím, že spolu málo komunikujeme…


Neříkejte mi, že jsem první, kdo se nad tím pozastavil!
Slova… Slova jsou něco významného. Každý národ má svůj jazyk- a tím nemyslím ten v ústech. Ale svým způsobem ho máme také v ústech.
My- jako Češi- máme taky svůj jazyk, svoje slova. No koho jiného by taky napadlo říkat kapesníku nosočistoplena? Nikoho jiného než nás Čechy přece!
Doba se ale mění! Místo korespondence si posíláme maily… Místo osobního setkání si radši napíšeme na facebooku-je doba sociálních sítí!
Ale teď zcela upřímně! Kdo z vás nemá facebook, mail, skype nebo ICQ? Podle mého názoru na tom není nic zas až tak špatného, vždyť přeci i já alespoň jednu z těchto sítí mám… Ale! Opět je tu výstražné ale! Mám na vás pár otázek- Čemu dáte přednost? Opravdovému úsměvu nebo smajlíkovi? Opravdovému objetí nebo nějaké zprávě jak na vás dotyčný myslí? Já osobně tedy vždy dávám přednost osobnímu setkání než planým písmenkům.
I hádka je o něčem jiném doopravdy než přes obrazovku počítače. Kdyby vám někdo nadával přes monitor, nechtěli byste snad, aby vám to raději řekl do očí? Hádat se přes monitor je asi jako mít na fotce svěží dech. Je to bezvýznamné. K ničemu. Kdybyste dotyčnému chtěli vrazit facku, tak si akorát rozbijete monitor.
Komunikace této doby se mi moc nezamlouvá… Sice si napíšeme pár slov přes internet, ale je to jako nulová komunikace, i volání mi nepřipadá nejlepší. Raději půjdu ven s člověkem, kterého zbožňuju, než sedět doma a psát si s člověkem kterého jsem v životě neviděla.
Ano myslím si, že málo komunikujeme. Ne datlováním do klávesnice, ne psaním textových zpráv, ale ústy. Jak moc už jsme toho napsali a jak moc řekli? To se asi nedozvíme.
Slova jsou všude…Můžou být milá, můžou být vulgární, můžou být na stěně, můžou být na papíře, můžou vycházet z našich úst.
A teď mě tak napadlo, jaká by byla slohová práce o slovech od němého člověka? Podívali jste se na to z jejich strany? Vždy je horší to, když nemůžeme, ale chceme, než to, když můžeme, ale nechceme!
Mluvte, když můžete, dejte najevo svůj názor ústy! Komunikujte! Choďte mezi lidi, nebojte se říct své slovo! Každý má určitě to slovo, které za něj říká úplně všechno.

Protože jak řekl V. Hugo: "Slovo má lehkost větru a sílu hromu."

-eR-Ká Mlčící
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama